Jelenia Góra to więcej niż idealny punkt wypadowy w Karkonosze. Zobacz, ile atrakcji czeka na miejscu!

Podczas planowania turystycznego wyjazdu lokalizacja zawsze stanowi jeden z kluczowych czynników. Niektórzy chcą mieć jak najbliżej konkretnego miejsca – np. plaży nad morzem, centrum i klubów nocnych w mieście albo wyjścia na szlaki w górach – a inni szukają punktu, z którego szybko dojadą do wszystkich atrakcji w okolicy. Tak często traktuje się Jelenią Górę, naszym zdaniem nie do końca słusznie.

Oczywiście gorąco zachęcamy, aby podczas układania programu pobytu uwzględnić Małą Japonię. Nasz egzotyczny ogród leży niespełna pół godziny jazdy samochodem od ścisłego centrum miasta. Można również skorzystać z jeleniogórskiej komunikacji miejskiej – do Przesieki dojeżdża linia autobusowa numer 4. Krótki spacer z przystanku końcowego i już jesteś na miejscu! „Siruwia” czeka z otwartymi ramionami, oferując Gościom mnóstwo atrakcji oraz niepowtarzalne przeżycia. A na co można liczyć w samej Jeleniej Górze?

Cieplice. Urocze miasteczko i wspaniałe uzdrowisko

Dzielnica uzdrowiskowa, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu funkcjonowała jako kompletnie niezależna miejscowość. Można się pokusić o stwierdzenie, że połączenie wszystkim wyszło na dobre. Jelenia Góra zyskała dostęp do wielu obiektów przyrodoleczniczych, z kolei Cieplice Śląskie-Zdrój ogromne wsparcie w staraniach o fundusze inwestycyjne. Najlepiej pokazuje to wybudowanie Term Cieplickich – nowoczesnego parku wodnego, wykorzystującego lokalne, gorące źródła. Duże wrażenie robią również okoliczne tereny zielone oraz zadbane centrum, z barokowym Pałacem Schaffgotschów na czele. Dziś mieści się w nim oddział Politechniki Wrocławskiej. Polecamy również wybrać się do słynącego z bogatych zbiorów Muzeum Przyrodniczego. Tutejsze ekspozycje są niezwykle pomysłowe!

Dom Gerharta Hauptmanna

Jedna z najznamienitszych postaci w historii Jeleniej Góry. Gerhart Hauptmann, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1912 roku, przez całe życie był związany z regionem. Jego dzieła dotykały przeróżnych tematów: od wyzysku i niesprawiedliwości społecznej po motywy baśniowo-naturalistyczne. Z pewnością zasłużył sobie na miejsce wśród wybitnych dramaturgów i powieściopisarzy. O jego życiu i dorobku przypomina muzeum, jakie urządzono w dawnej rezydencji Hauptmanna. Poza intrygującymi zbiorami, Jagniątkowskie Muzeum Miejskie wyróżnia się organizowaniem różnych wydarzeń: spotkań literackich, warsztatów operowych, konkursów poetyckich i innych inicjatyw kulturalnych. Kalendarz w Domu Gerharta Hauptmanna jest z reguły wypełniony po brzegi!

Zamek Chojnik

Trudno go przegapić, jeszcze ciężej mu się oprzeć. Częściowo odrestaurowane pozostałości po średniowiecznej twierdzy otacza specyficzna aura tajemniczości. Z pewnością sprzyja temu legenda o Kunegundzie – pełna niedomówień i możliwości interpretacyjnych. Teraźniejszość na zamku Chojnik jest jednak równie ciekawa. Lokalne bractwo rycerskie co rusz zaprasza na kolejne turnieje, koncerty dawnej muzyki i inne imprezy. Przed wspinaczką na zamkowe wzgórze konieczne sprawdź swój aparat fotograficzny albo poziom naładowania baterii w telefonie. Rozpościerające się ze szczytu widoki z pewnością zechcesz utrwalić na zdjęciach!

Rzecz jasna to nie wszystkie atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze, jakie są godne polecenia. Jeden dzień to za mało, aby zwiedzić każdy interesujący zakątek. A jeśli potrzebujesz nieco ochłonąć od nadmiaru wrażeń, zapraszamy na kolejną wizytę w Małej Japonii! Tutaj odetchniesz, pomedytujesz i szybko nabierzesz nowych sił. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK