Niezwykłe pamiątki ze Szklarskiej Poręby. Gdzie znajdziesz najfajniejsze drobiazgi?

Wycieczka bez przywiezienia stosu pamiątek to żadna wycieczka. Rzecz jasna najważniejsze są piękne wspomnienia, wielu turystów najwyżej ceni sobie fotografie. Jednak w niepozornych przedmiotach, silnie związanych z miejscem pochodzenia, kryje się autentyczna moc. To dzięki nim najmocniej przeżywamy pewne zdarzenia i emocje po raz wtóry. Jeżeli planujesz wypoczynek w Szklarskiej Porębie i chcesz sobie sprawić oryginalną pamiątkę, koniecznie odwiedź poniższe miejsca!

Autentyczne rękodzieło z Kraju Kwitnącej Wiśni

Rzecz jasna nie wszystkie prezentowane w Małej Japonii przedmioty są na sprzedaż. Jednak gwarantujemy, że kolekcjonerzy egzotycznych memorabiliów nie będą zawiedzeni dostępnym asortymentem. Ceramiczna, ręczni zdobiona zastawa, drewniane figurki czy urocze laleczki Kokeshi to zaledwie część japońskich cudowności, jakie oferujemy! Posiadamy także bogatą kolekcję biżuterii, talizmanów czy dekoracji – wszystko sprowadzone prosto z Japonii, dzięki zacieśniającej się współpracy ogrodu Siruwia z prefekturą Kioto. A gdyby przypadkiem przed wstąpieniem do nas skończyło Ci się „kieszonkowe” na drobne wydatki, nasz sklep internetowy pozostaje otwarty 24/7!

Prawdziwe dzieła sztuki ze szkła

Mistrzowie potrafią nadawać mu absolutnie fantastyczne formy i barwić na wszystkie kolory tęczy. Szklane przedmioty będą piękną dekoracją, niezłym pomysłem na prezent albo praktycznym doposażeniem domu. Kunsztownie ozdobione kieliszki z pewnością zrobią spore wrażenie na Twoich gościach. Asortyment lokalnych hut szkła jest oczywiście znacznie bardziej rozbudowany. Co ważne, w obu przypadkach można na własne oczy zobaczyć, jak powstają kolejne wazony, karafki, figurki, wisiorki, naczynia etc. Szklarska Poręba szczyci się działalnością Leśnej Huty, prowadzonej przez rodzinę Łubkowskich. Z kolei w sąsiednich Piechowicach mieści się Huta Julia, której wyroby znajdują odbiorców na całym świecie.

Skarby wyrwane z trzewi Ziemi przez Walonów

Szklarską Porębę określa się mianem mineralogicznej stolicy Polski. I jest to tytuł w pełni zasłużony. Poszukiwacze rud i minerałów intensywnie pracowali w Karkonoszach już w średniowieczu. Z czasem ich działalność obrosła kolejnymi legendami, co skrzętnie wykorzystują lokalne władze i społeczność. Prężnie funkcjonujące Bractwo Walońskie napędza turystykę i wychodzi z kolejnymi, udanymi inicjatywami. W tym kontekście na szczególną uwagę zasługują trzy atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie – Stara Chata Walońska, Muzeum Ziemi Juna oraz Żelazny Tygiel Waloński. W dwóch pierwszych urządzono wspaniałe wystawy, wykorzystując kamienie znalezione w okolicy oraz dalekich zakątkach globu. Natomiast Tygiel to zrekonstruowana osada – żywy skansen, w którym można samodzielnie spróbować swoich sił w dawnych rzemiosłach.

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK