Poznaj świat podczas wypoczynku w Karpaczu! Które atrakcje mają najwięcej walorów dydaktycznych?

Niektórzy twierdzą, że połączenie przyjemnego z pożytecznym jest w praktyce niemal niewykonalne. My pokazujemy. I wcale nie jesteśmy w tym odosobnieni. Goście odwiedzający Małą Japonię często dopytują, gdzie w okolicy można dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego… A przy okazji miło spędzić czas. Poniżej zamieściliśmy kilka propozycji dla nader ciekawskich turystów wybierających się do Karpacza. Kolejność przypadkowa!

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Tradycyjne lekcje geografii czy historii trudno uznać za specjalnie ekscytujące. Typowe uczenie się na pamięć, a większość wiedzy ulatuje od razu po sprawdzianie / egzaminie. Tymczasem w Multimedialnym Muzeum Karkonoszy jest dokładnie odwrotnie. Nowoczesne, zachęcające do interakcji instalacje sprawiają, że umysł chłonie kolejne ciekawostki niczym gąbka wodę. Pokazy same w sobie są prawdziwym majstersztykiem sztuki audio-wizualnej. A skoro pozwalają bliżej poznać region – procesy górotwórcze, bogactwo gatunków roślin czy średniowieczne techniki górnicze – tym bardziej zasługują na docenienie i pochwały.

Park Fauny i Flory Słodkowodnej

Mysłakowickie „Siedlisko Pstrąga” to wspaniałe połączenie restauracji z łowiskiem ryb. Aczkolwiek nie tylko smakosze czy miłośnicy wędkarstwa będą zadowoleni. Na terenie ośrodka przygotowano niezwykłą wystawę edukacyjną. Park wypełniony jest sporymi, szczegółowo wykonanymi modelami najróżniejszych gatunków zwierząt. Ryby, gady, płazy, owady – prawie jak w zoo, tylko nieuchwytnym zazwyczaj zwierzętom można przyjrzeć się z bardzo bliska. Naturalnie przy każdym eksponacie umieszczono tabliczkę edukacyjną ze zbiorem najważniejszych informacji.

Miniaturowe budowle świata

Można wybrać się w długą podróż dookoła kuli ziemskiej. Można też wybrać się na krótką wycieczkę i w kilkadziesiąt minut zobaczyć najsłynniejsze obiekty wzniesione przez człowieka. Sfinks, piramidy, Wielki Mur, Latarnia Aleksandryjska, Statua Wolności, Wieża Eiffla, Big Ben – i wiele, wiele innych. A wszystkie odwzorowane z niesamowitą pieczołowitością. Gdyby zrobić zdjęcie pod odpowiednim kątem, trudno byłoby określić czy to prawdziwy zabytek, czy jego replika. Jak widać na tym przykładzie, atrakcje turystyczne w Karpaczu pozwalają przenieść wyobraźnię na drugi kraniec Ziemi! A skoro już o tym mowa…

Ogród Japoński „Siruwia”

W stworzonym przez nas zestawieniu nie mogliśmy pominąć sami siebie! Nasz urokliwy, egzotyczny zakątek stanowi prawdziwą oazę ciszy i spokoju. Dajemy turystom możliwość zapoznania się z japońskimi tradycjami i kulturą. Szczególnie polecamy wystawę poświęconą samurajom – prezentujemy tutaj oryginalne wyposażenie honorowych rycerzy, a także wierne repliki ich ekwipunku. Staramy się systematycznie powiększać nasze zbiory i wyeksponować je w maksymalnie atrakcyjny sposób. Prowadzimy również szereg warsztatów japońskiego rękodzieła, organizujemy również specjalne widowiska i przedstawienia na temat dziejów oraz legend Japonii. Nigdzie w Polsce nie poznasz Kraju Kwitnącej Wiśni tak dobrze, jak w Ogrodzie Japońskim Siruwia!

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK