Atrakcje dla Dzieci Jelenia Góra i Okolice | Mała Japonia

Atrakcje dla Dzieci Szklarska Poręba i Okolice
9 maja 2022
VIII Festiwal kwitnących azalii i rododendronów
17 maja 2022

Jelenia Góra przyjazna do zwiedzania dzieciom. Dlaczego warto udać się właśnie tam?

Zorganizowanie czasu i całej wycieczki tak, aby dzieci wyniosły z niej jak najwięcej frajdy i wiedzy, często jest dość trudne. Obecnie zdobycie uwagi najmłodszych to w końcu nie lada wyczyn. Dlatego warto wybierać miejsca, które obfite są w zaskakujące i angażujące atrakcje, które zafascynują małych podróżników. Wodząc palcem po mapie Polski, natknąć się można na miasto zwane Jelenią Górą – osadę założył niegdyś Bolesław Krzywousty, nazywając ją na cześć pięknego jelenia, którego ujrzał na wzgórzu. Współcześnie miasto i jego okolice są nie lada gratką dla zwiedzających – wszystko przez liczne atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze i poza nią.

Kolorowo i wesoło! Teatry i wydarzenia na rynku

Miasto stawia przede wszystkim na zainteresowanie i swoistą jedność mieszkańców oraz zwiedzających. Kultowym i obowiązkowym punktem jest jeleniogórski rynek, który tętni życiem niezależnie od pory roku. Co roku organizowane są tam Teatry Uliczne, będące swoistą paradą i pokazem umiejętności artystów z różnych krajów. Widowisko jest na tyle fascynujące, że zainteresuje też najmłodszych. Podążając uliczkami Jeleniej Góry, natknąć się można na liczne sklepy, wśród których znajduje się jedna z najbardziej znanych w Polsce czekoladziarni. Serwowane tam słodkości skuszą niejednego głodomorka! W mieście istnieją także liczne place zabaw, gdzie dzieci mogą się wybiegać, rodzice zaś zaznać chwili relaksu. Dla bardziej aktywnych polecane są trasy spacerowo-rowerowe, które wykraczają poza miejskie granice, zaskakując krajobrazem spokojnej przyrody. Wartym odwiedzenia przystankiem na trasie jest gościniec w Siedlęcinie, posiadający kącik specjalnie stworzony z myślą o najmłodszych podróżnikach. Jest to swoisty placyk zabaw na otwartym polu, natomiast sam obiekt jest zbudowany z drewna. Znajduje się on na skale z widokiem na Jezioro Modre.

jelenia góra atrakcje dla dzieci

Rycerze i królewny – atrakcje dla dzieci okolice Jeleniej Góry

Jelenia góra atrakcje dla dzieci posiada, jednak okolica miasta jest równie bogata! Szczególnie w liczne majestatyczne zamki, które otwarte są dla turystów. Jednym z tego typu miejsc jest pałac w Łomnicy. Znajduje się on w niewielkiej odległości do miasta, co powoduje, że jest chętnie wybierany przez zwiedzających. Nic dziwnego – pałac ten świetnie łączy współczesność z teraźniejszością, posiadając w swojej ofercie opcję multimedialnej podróży śladem niegdysiejszych mieszkańców tego miejsca. Dzieci zaopatrzone w tablet i słuchawki (które można wypożyczyć albo używać swoich własnych), podążają przez korytarze i liczne komnaty wsłuchując się w historię, która rzeczywiście miała miejsce. „Trzy wieki życia w Pałacu Łomnica”, bo tak nazywa się wcześniej opisany projekt, to innowacyjne rozwiązanie, które miało na celu przyciągnąć uwagę najmłodszych. Przewodnikami są bywalcy i mieszkańcy pałacu, którzy na krótkich filmikach opowiadają o swoim życiu w Łomnicy. Materiały zostały specjalnie dostosowane do dzieci, żeby wzbudzić w nich (choć na moment!) historyczną ciekawość. Po zwiedzaniu pałacu i jego piwnic, można udać się do podlegającego pod budynek folwarku, w którym znajdują się między innymi konie. Prócz tego miejsca, dla turystów dostępne są również: piekarnia, restauracja oraz Lniany Dom Towarowy. Obiekt jest duży i każdy z pewnością wyniesie ze zwiedzania coś ciekawego.

atrakcje dla dzieci jelenia góra

Pozostając w okolicach. Atrakcje dla dzieci Jelenia Góra i okolice… Japonii!

Nie, nie ma tu żadnego błędu! Chociaż wiemy doskonale, iż z prawdziwym Krajem Kwitnącej Wiśni Polska nie graniczy, nie znaczy to, że nie posiadamy namiastki kultury u siebie. Mała Japonia znajduje się w Przesiece – jest to ogród wykonany w stylu japońskim, który zabiera każdego odwiedzającego w daleką, orientalną podróż. W Ogrodzie Siurwia znaleźć można drzewka bonsai i stuletnie orientalne nasadzenia. Wszystko w tym miejscu podlega zasadzie feng shui – harmonii, która ma na celu zrelaksowanie wszystkich gości spacerujących po tym magicznym miejscu pełnym japońskiej kultury i legend. W tym miejscu kosztować można tradycyjnej herbaty i zaopatrzyć się w rozmaite talizmany, które, według wierzeń krajów azjatyckich, przynoszą szczęście i dostatek. Ogród Siurwia jest niezwykle awangardowym miejscem, w którym można poczuć się jak w bajce. Ponadto, gdy rodzice się relaksują, dzieci mogą pobawić się w najwyższym placu zabaw na terenie Dolnego Śląska. Brzmi jak udany wyjazd, prawda? Jeżeli więc odpoczynek i rozrywka dla dzieci to twój priorytet, postaw na Jelenią Górę i jej bajeczne okolice. Im więcej do zwiedzania, tym więcej do przeżycia!

atrakcje dla dzieci jelenia góra i okolice

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK