Atrakcje dla Dzieci Jelenia Góra i Okolice | Mała Japonia

¿cómo Entro A Mi Sesión En Codere? Los Pasos O Qual Debe Segui
16 maja 2022
1хБет Правила игры, приема ставок на официальном сайте букмекерской конторы 1xBe
17 maja 2022

Jelenia Góra przyjazna do zwiedzania dzieciom. Dlaczego warto udać się właśnie tam?

Zorganizowanie czasu i całej wycieczki tak, aby dzieci wyniosły z niej jak najwięcej frajdy i wiedzy, często jest dość trudne. Obecnie zdobycie uwagi najmłodszych to w końcu nie lada wyczyn. Dlatego warto wybierać miejsca, które obfite są w zaskakujące i angażujące atrakcje, które zafascynują małych podróżników. Wodząc palcem po mapie Polski, natknąć się można na miasto zwane Jelenią Górą – osadę założył niegdyś Bolesław Krzywousty, nazywając ją na cześć pięknego jelenia, którego ujrzał na wzgórzu. Współcześnie miasto i jego okolice są nie lada gratką dla zwiedzających – wszystko przez liczne atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze i poza nią.

Kolorowo i wesoło! Teatry i wydarzenia na rynku

Miasto stawia przede wszystkim na zainteresowanie i swoistą jedność mieszkańców oraz zwiedzających. Kultowym i obowiązkowym punktem jest jeleniogórski rynek, który tętni życiem niezależnie od pory roku. Co roku organizowane są tam Teatry Uliczne, będące swoistą paradą i pokazem umiejętności artystów z różnych krajów. Widowisko jest na tyle fascynujące, że zainteresuje też najmłodszych. Podążając uliczkami Jeleniej Góry, natknąć się można na liczne sklepy, wśród których znajduje się jedna z najbardziej znanych w Polsce czekoladziarni. Serwowane tam słodkości skuszą niejednego głodomorka! W mieście istnieją także liczne place zabaw, gdzie dzieci mogą się wybiegać, rodzice zaś zaznać chwili relaksu. Dla bardziej aktywnych polecane są trasy spacerowo-rowerowe, które wykraczają poza miejskie granice, zaskakując krajobrazem spokojnej przyrody. Wartym odwiedzenia przystankiem na trasie jest gościniec w Siedlęcinie, posiadający kącik specjalnie stworzony z myślą o najmłodszych podróżnikach. Jest to swoisty placyk zabaw na otwartym polu, natomiast sam obiekt jest zbudowany z drewna. Znajduje się on na skale z widokiem na Jezioro Modre.

jelenia góra atrakcje dla dzieci

Rycerze i królewny – atrakcje dla dzieci okolice Jeleniej Góry

Jelenia góra atrakcje dla dzieci posiada, jednak okolica miasta jest równie bogata! Szczególnie w liczne majestatyczne zamki, które otwarte są dla turystów. Jednym z tego typu miejsc jest pałac w Łomnicy. Znajduje się on w niewielkiej odległości do miasta, co powoduje, że jest chętnie wybierany przez zwiedzających. Nic dziwnego – pałac ten świetnie łączy współczesność z teraźniejszością, posiadając w swojej ofercie opcję multimedialnej podróży śladem niegdysiejszych mieszkańców tego miejsca. Dzieci zaopatrzone w tablet i słuchawki (które można wypożyczyć albo używać swoich własnych), podążają przez korytarze i liczne komnaty wsłuchując się w historię, która rzeczywiście miała miejsce. „Trzy wieki życia w Pałacu Łomnica”, bo tak nazywa się wcześniej opisany projekt, to innowacyjne rozwiązanie, które miało na celu przyciągnąć uwagę najmłodszych. Przewodnikami są bywalcy i mieszkańcy pałacu, którzy na krótkich filmikach opowiadają o swoim życiu w Łomnicy. Materiały zostały specjalnie dostosowane do dzieci, żeby wzbudzić w nich (choć na moment!) historyczną ciekawość. Po zwiedzaniu pałacu i jego piwnic, można udać się do podlegającego pod budynek folwarku, w którym znajdują się między innymi konie. Prócz tego miejsca, dla turystów dostępne są również: piekarnia, restauracja oraz Lniany Dom Towarowy. Obiekt jest duży i każdy z pewnością wyniesie ze zwiedzania coś ciekawego.

atrakcje dla dzieci jelenia góra

Pozostając w okolicach. Atrakcje dla dzieci Jelenia Góra i okolice… Japonii!

Nie, nie ma tu żadnego błędu! Chociaż wiemy doskonale, iż z prawdziwym Krajem Kwitnącej Wiśni Polska nie graniczy, nie znaczy to, że nie posiadamy namiastki kultury u siebie. Mała Japonia znajduje się w Przesiece – jest to ogród wykonany w stylu japońskim, który zabiera każdego odwiedzającego w daleką, orientalną podróż. W Ogrodzie Siurwia znaleźć można drzewka bonsai i stuletnie orientalne nasadzenia. Wszystko w tym miejscu podlega zasadzie feng shui – harmonii, która ma na celu zrelaksowanie wszystkich gości spacerujących po tym magicznym miejscu pełnym japońskiej kultury i legend. W tym miejscu kosztować można tradycyjnej herbaty i zaopatrzyć się w rozmaite talizmany, które, według wierzeń krajów azjatyckich, przynoszą szczęście i dostatek. Ogród Siurwia jest niezwykle awangardowym miejscem, w którym można poczuć się jak w bajce. Ponadto, gdy rodzice się relaksują, dzieci mogą pobawić się w najwyższym placu zabaw na terenie Dolnego Śląska. Brzmi jak udany wyjazd, prawda? Jeżeli więc odpoczynek i rozrywka dla dzieci to twój priorytet, postaw na Jelenią Górę i jej bajeczne okolice. Im więcej do zwiedzania, tym więcej do przeżycia!

atrakcje dla dzieci jelenia góra i okolice

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK