Atrakcje dla Dzieci Szklarska Poręba i Okolice

Podróże małe i duże. Uroki Szklarskiej Poręby dla najmłodszych

Powiat karkonoski cieszy się niezwykłą popularnością, jeżeli chodzi o turystykę. Coraz więcej osób poszukuje spokoju wśród gór i lasów, z dala od technologii. Umysły obciążone zbyt dużą ilością bodźców, potrzebują świeżego powietrza i przede wszystkim odpoczynku od wszelkich ekranów – to właśnie dlatego tak wiele osób wybiera na czas urlopu góry, często zabierając ze sobą także dzieci. Najmłodsi często jednak nie są miłośnikami długich spacerów po górach czy odpoczynku w chatce koło jeziorka – wszystko to zazwyczaj określane jest przez nich mianem „nudnych”. Jednak Szklarska Poręba odpowiada na potrzeby każdego, nawet najbardziej wymagającego młodego turysty, oferując szereg możliwości na spędzenie wolnego czasu.

Duch Gór i jego przygody. Szlakiem karkonoskich legend

Jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci Szklarska Poręba oferuje szeroką gamę opowieści, które z pewnością zainteresują najmłodszych. Jedną z najpopularniejszych postaci, która reprezentuje ten magiczny region, jest Duch Gór – nazywany przez wielu Liczyrzepą. Za jego siedzibę uznaje się szczyt góry Śnieżki, w której przesiaduje porzucony przez Emmę – dziewczynę, którą porwał i chciał za żonę. Szklarska Poręba szlaki dla dzieci posiada, a jeden z nich nazwany został właśnie na cześć bohatera wielu legend, które z pewnością umilą spacer i być może zwiększą czujność dzieci… Kto wie, może zobaczą Liczyrzepę? Podążając magicznym szlakiem, można dojść do Leśnej Huty prowadzonej przez mistrza szklarskiego – dzieciaki mogą tam wziąć udział w warsztatach szkła, podczas których tworzy się biżuterię lub graweruje szklanki. Szklarska Poręba i okolice atrakcje dla dzieci mają i zdecydowanie zapraszają każdego do stuprocentowego wykorzystania pobytu.

szklarska poręba atrakcje dla dzieci

Rawrr! Dinozaury pośród nas. O kultowym parku słów kilka

Twoje dziecko uwielbia ogromne gady, które niegdyś przechadzały się po naszej planecie? W takim razie świetną rozrywkę będzie stanowić dla niego Park Dinozaurów w Szklarskiej Porębie. Zlokalizowany w Karkonoskim Parku Krajobrazowym spory obszar, zapewnia rozmaite atrakcje dla dzieci. Szklarska Poręba i okolice słyną z tego miejsca, które jest bardzo chętnie wybierane przez osoby z dziećmi. Podczas gdy najmłodsi bawią się wyśmienicie, co rusz poznając nowe gatunki dinozaurów, rodzice mogą odetchnąć przy smacznej kawie i z radością obserwować swoje pociechy. Atrakcja polecana jest przede wszystkim dla prawdziwych miłośników gadów!

atrakcje dla dzieci szklarska poręba

Futrzaste atrakcje dla dzieci Szklarska Poręba. Coś dla zwierzolubnych

Najmłodsi z pewnością ucieszą się z faktu, że Szklarska Poręba atrakcje dla dzieci posiada i właśnie dlatego jest tak często odwiedzana przez całe rodziny! Jeżeli posiadamy dzieciaczki, które uwielbiają zwierzęta, z pewnością ucieszy fakt, że w Karkonoszach jest zagroda przemiłych alpak. Można udać się z nimi na spacer, pogłaskać je czy nakarmić przysmakiem. Alpaki to zwierzęta, które idealnie nadają się do obcowania z dziećmi, ze względu na ich spokojne usposobienie. Dodatkowo odwiedzić można Mini ZOO, które zdecydowanie wpisuje się atrakcje dla dzieci Szklarska Poręba!

atrakcje szklarska poręba dla dzieci

Karkonoska namiastka Azji. O Małej Japonii

Szklarska atrakcje dla dzieci ma i chętnie je prezentuje. Piękna wycieczka do ogrodu, który został stworzony przede wszystkim z pasji do kultury Kraju Kwitnącej Wiśni to swoista wisienka na torcie, jeżeli chodzi o atrakcje, jakie posiada do zaoferowania Szklarska Poręba dla dzieci. Wśród pięknych kwiatów i drzew, posłuchać można legend i opowieści z dalekich krain, a także miło spędzić czas, popijając pyszną herbatę i jedząc japońskie słodycze! Najmłodsi zapewne ucieszą się z tego, jak ciekawe atrakcje Szklarska Poręba dla dzieci posiada, bo to oznacza niezapomniane przygody!

szklarska poręba szlaki dla dzieci

Atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie. Od czego zacząć?

Zaprezentowane przykłady rozrywki dla najmłodszych to jedne z wielu opcji, z których można śmiało skorzystać. Od czego zacząć, wiedząc doskonale, że atrakcje dla dzieci Szklarska Poręba i okolice są różnorodne, a czasu na wszystkie może nam zabraknąć? Warto kierować się preferencjami dziecka oraz swoim własnym komfortem w wypoczynku. Jeżeli nie lubi się długich wędrówek po górach, świetną opcję stanowi odpoczynek w pięknym parku na wzór japońskiego ogrodu. Kiedy zaś chcemy, aby pociecha zaznała frajdy i odrobiny szalonej zabawy, park pełen dinozaurów to najlepsze z możliwych wyjść! Szklarska Poręba serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą odpocząć i jednocześnie zaczerpnąć odrobiny wiedzy o karkonoskich (lub japońskich!) legendach.

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK