Chcesz, by prezent znaczył coś więcej? Podaruj bliskiej osobie laleczkę Kokeshi – japoński symbol przyjaźni

Gdy obdarowujemy kogoś bliskiego, naszą intencją nie jest jedynie wręczenie materialnego prezentu, ale wyrażenie za jego sprawą naszych emocji wobec drugiej osoby. Najlepsze prezenty to te, które niosą ze sobą symboliczny przekaz. Jeśli chcemy podkreślić, że zależy nam na szczęściu partnera, przyjaciela czy rodzica, doskonałym upominkiem będą tradycyjne japońskie laleczki Kokeshi, jakie zakupić można w sklepie internetowym Mała Japonia.

Laleczki Kokeshi to piękna tradycja znana od co najmniej 150 lat. Tworzą je prawdziwy artyści

Kokeshi to japońska figurka szczęścia przedstawiająca najczęściej postać kobiety bez rąk, z prostym, cylindrycznym tułowiem i dużą okrągłą głową. Postać ubrana jest często w tradycyjny japońskie kimono. Rzemieślnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni wytwarzają je już od około 150 lat – produkcja talizmanu, który początkowo służył za zabawkę, to dziś niezwykle rozbudowana gałąź japońskiego rzemiosła artystycznego. Kokeshi wywodzą leżącego na północy wyspy Honsiu regionu Tohoku, a za surowiec do ich produkcji służą najczęściej: grab japoński, dereń pagodowy, brzostownica japońska, a także klon rdzawy lub mandżurski. Tradycyjne Kokeshi są ręcznie rzeźbione i malowane, niektóre z nich posiadają też ruchome głowy. Cechuje je też niezwykła różnorodność, bowiem w zależności od stylu konkretnego artysty, poszczególne laleczki mogą znacznie różnić się od siebie wzornictwem i kolorystyką.

Laleczka kokeshi wyrazi Twoje przywiązanie do drugiej osoby. Japoński talizman kupisz w sklepie Mała Japonia

Zgodnie z tradycją figurki Kokeshi zapewniają swojemu posiadaczowi szczęście, miłość, zdrowie i wszelką pomyślność. Symbolizują również przyjaźń, tak więc będzie to więc upominek prezent dla bliskiej nam osoby. W sklepie Mała Japonia oryginalne i zachwycające swoim pięknem laleczki Kokeshi. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno te bardziej klasyczne propozycje, jak i zaskakujące, nowoczesne wariacje na temat tego japońskiego symbolu. Niezależnie od tego, co wybierzesz specjalnie na prezent, zakupione u nas produkty będą cieszyć oko przed długie lata – zostały bowiem wykonane ręcznie przez najlepszych rzemieślników.

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK