Figurki Maneki Neko podbiły już cały świat. Talizman może przynieść fortunę również Tobie

Ethereum Classic Price Today, 1 ETC in USD, Last ETC Price
16 listopada 2021
How To Flush Alcohol Out Of My Urine
22 listopada 2021

Szczęściu czasem trzeba pomóc. Japończycy wierzą, że może zapewnić je maneki neko – figurka przedstawiająca siedzącego kota z podniesioną łapką. Choć ściśle związany z wierzeniami Wschodu, symbol ten zdążył rozprzestrzenić się właściwie na cały świat. Talizmany maneki-neko można zakupić również w Polsce – ich bogatą gamę znajdziecie w sklepie internetowym Mała Japonia.

Figurki maneki neko to japoński symbol szczęścia. Talizman stał się też elementem popkultury

Figurki maneki neko (dosł. “kot zapraszający”) weszły już właściwie do popkultury i można je spotkać pod niemal każdą szerokością geograficzną. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę bogatej symboliki związanej z wizerunkiem siedzącego kota. Zgodnie z tradycją maneki neko, wzorowane na trójkolorowym kocie japońskiej rasy Bobtail, mają przede wszystkim przynosić szczęście ich właścicielowi, zwłaszcza w biznesie. Jeśli kot podnosi prawą łapkę – przyciąga pieniądze. Jeśli lewa – zaprasza klientów. Nic więc dziwnego, że na maneki neko można natknąć się na targowiskach, a także przy wejściach do sklepów, restauracji czy punktów z grami. Nie oznacza to jednak, że kocie figurki nie pojawiają się także w prywatnych domac h – właściciele wierzą, że przyniosą one domostwu szczęśliwy los i fortunę. Choć w japońskich i chińskich wierzeniach kotom przypisywano szczególną rolę już przed setkami lat, gwałtowny rozwój kultu maneki neko można datować na przełom XVIII i XIX wieku. Obecnie symbol też jest już znany na całym świecie, a bogate kolekcje figurek maneki neko tworzonych różnych krajach można oglądać w muzeach ceramiki.

Maneki neko zachwycają różnorodnością wzorów i barw

Jeśli chcecie, by maneki neko zapewnił szczęście również Waszemu domostwu, koniecznie sprawdźcie ofertę sklepu Mała Japonia. W naszym asortymencie znajdziecie wyprodukowane w Japonii ceramiczne kocie figurki w bogatej gamie wzorów i kolorów. Te ostatnie odgrywają niepoślednią rolę, bowiem – zgodnie z wierzeniami – talizman o złotej barwie może pomóc w sprowadzeniu bogactwa. Z kolei czarny odpowiada za dobre zdrowie, a czerwona za miłość. Z kolei najbardziej rozpowszechniony biały kot ze złotym dzwoneczkiem uważany jest za symbol dobrobytu, czystości i szczęścia. W sklepie Mała Japonia zakupisz również talizmany maneki neko do własnoręcznego pomalowania. To jednak tylko niewielka część naszej oferty – jeśli kultura japońska to Twoja pasja, z pewnością jeszcze wiele razy Cię zaskoczymy.

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK