Figurki Maneki Neko podbiły już cały świat. Talizman może przynieść fortunę również Tobie

Szczęściu czasem trzeba pomóc. Japończycy wierzą, że może zapewnić je maneki neko – figurka przedstawiająca siedzącego kota z podniesioną łapką. Choć ściśle związany z wierzeniami Wschodu, symbol ten zdążył rozprzestrzenić się właściwie na cały świat. Talizmany maneki-neko można zakupić również w Polsce – ich bogatą gamę znajdziecie w sklepie internetowym Mała Japonia.

Figurki maneki neko to japoński symbol szczęścia. Talizman stał się też elementem popkultury

Figurki maneki neko (dosł. “kot zapraszający”) weszły już właściwie do popkultury i można je spotkać pod niemal każdą szerokością geograficzną. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę bogatej symboliki związanej z wizerunkiem siedzącego kota. Zgodnie z tradycją maneki neko, wzorowane na trójkolorowym kocie japońskiej rasy Bobtail, mają przede wszystkim przynosić szczęście ich właścicielowi, zwłaszcza w biznesie. Jeśli kot podnosi prawą łapkę – przyciąga pieniądze. Jeśli lewa – zaprasza klientów. Nic więc dziwnego, że na maneki neko można natknąć się na targowiskach, a także przy wejściach do sklepów, restauracji czy punktów z grami. Nie oznacza to jednak, że kocie figurki nie pojawiają się także w prywatnych domac h – właściciele wierzą, że przyniosą one domostwu szczęśliwy los i fortunę. Choć w japońskich i chińskich wierzeniach kotom przypisywano szczególną rolę już przed setkami lat, gwałtowny rozwój kultu maneki neko można datować na przełom XVIII i XIX wieku. Obecnie symbol też jest już znany na całym świecie, a bogate kolekcje figurek maneki neko tworzonych różnych krajach można oglądać w muzeach ceramiki.

Maneki neko zachwycają różnorodnością wzorów i barw

Jeśli chcecie, by maneki neko zapewnił szczęście również Waszemu domostwu, koniecznie sprawdźcie ofertę sklepu Mała Japonia. W naszym asortymencie znajdziecie wyprodukowane w Japonii ceramiczne kocie figurki w bogatej gamie wzorów i kolorów. Te ostatnie odgrywają niepoślednią rolę, bowiem – zgodnie z wierzeniami – talizman o złotej barwie może pomóc w sprowadzeniu bogactwa. Z kolei czarny odpowiada za dobre zdrowie, a czerwona za miłość. Z kolei najbardziej rozpowszechniony biały kot ze złotym dzwoneczkiem uważany jest za symbol dobrobytu, czystości i szczęścia. W sklepie Mała Japonia zakupisz również talizmany maneki neko do własnoręcznego pomalowania. To jednak tylko niewielka część naszej oferty – jeśli kultura japońska to Twoja pasja, z pewnością jeszcze wiele razy Cię zaskoczymy.

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK