Matcha to jeden z symboli japońskiej kultury. Najwyższej jakości herbatę kupisz w sklepie Mała Japonia

Matcha to jeden z najbardziej znanych tradycyjnych japońskich produktów. Sproszkowana zielona herbata, którą w Kraju Kwitnącej Wiśni pije się już od kilkuset lat, staje się coraz popularniejsza w innych częściach świata, a jej kolejne zastosowania potrafią wprawić w niemałe zdziwienie. Matchę, nazywaną przez niektórych “najzdrowszą herbatą na świecie”, zakupicie w niezwykle atrakcyjnej cenie w sklepie internetowym Mała Japonia.

Matcha dotarła do Japonii z Chin. Dziś pita jest już właściwie na całym świecie

Matcha nierozerwalnie kojarzy się z kulturą Japonii, choć tak naprawdę przed dotarła ona do tego kraju z Chin. Od około XII wieku matchy używa się w tradycyjnym japońskim rytuale picia herbaty cha-no-yu, który ewoluował oczywiście na przestrzeni setek lat. Wkład w jego opracowanie mieli – przede wszystkim w początkowym okresie – japońscy mnisi. Ceremonialne picie herbaty to skomplikowany rytuał z dokładnie rozpisanymi rolami i ceremoniałem, odbywający się w pawilonie umiejscowionym w ogrodzie. Matcha produkowana jest z liści krzewów herbacianych, które przez kilkanaście bądź kilkadziesiąt dni osłaniane są przed promieniami słonecznymi za pomocą specjalnych, bambusowych plandek. Uzyskana ten sposób tencha następnie jest mielona w żarnach i przybiera dobrze już znaną formę pudru.

Nie tylko smak. Herbaciany puder z Japonii to prawdziwa bomba witaminowa

O wyjątkowości matchy decydują nie tylko jej rola w japońskiej tradycji i sposób produkcji, ale również wyjątkowe właściwości zdrowotne. Sproszkowana zielona herbata ma działanie pobudzające (może z powodzeniem zastąpić kawę), jak i odprężające (przy odpowiedniej technice parzenia). Co więcej, matcha oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga działanie układu odpornościowego i jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, antyoksydantów oraz witamin (przede wszystkim C i B2), potasu, magnezu, kwasu foliowego i innych mikroelementów. Pamiętajmy też, sproszkowana zielona herbata nadaje się nie tylko do sporządzania wywarów – stanowi bowiem doskonały dodatek na przykład do lodów czy ciast, nadając im przy okazji charakterystyczny zielony kolor. Matchę przygotowywaną z wysokogatunkowej Gyokuro zakupisz w sklepie Mała Japonia. W naszym sklepie, oferującym tradycyjne produkty japońskie znajdziesz także prostą w przyrządzeniu i łagodną w smaku rozpuszczalną herbatę Matcha au lait i bogato wyposażone zestawy, do których – poza matchą – dołączyliśmy również japońskie przekąski.

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK