Wybierasz się w Karkonosze? Oto najlepsze atrakcje turystyczne w Karpaczu i okolicach

Wycieczka w Karkonosze nie może obyć się bez wizyty w Karpaczu. Polacy (choć nie tylko!) niezwykle chętnie odwiedzają to niewielkie miasto nie tylko ze względu na malownicze położenie tuż przy Śnieżce, ale również z powodu wielu dostępnych na miejscu atrakcji turystycznych. Kilka najpopularniejszych – w tym zapierający dech w piersiach ogród Mała Japonia – przedstawiamy w poniższym przewodniku.

Młynek Miłości

Młynek Miłości to miniaturowa makieta młyna znajdująca się przy ulicy Karkonoskiej 53. Wybudowała go miejscowa ludność zainspirowana legendą o miłości córki młynarza do Ducha Gór. Obecnie obiekt ten przyciąga przede wszystkim zakochanym. W 2012 r. Młyn przeszedł modernizację, a wokół pojawiły się ławki, na których można chwilę odpocząć.

Muzeum Zabawek

To gratka nie tylko dla dzieci, ale i rodziców. W Muzeum Zabawek zgromadzono bowiem eksponaty przedstawiające sztukę zabawkarstwa na przestrzeni ponad 200 lat. W gablotach znajdziemy zabawki nie tylko z Polski, ale i z najdalszych zakątków świata, m.in. z Meksyku, Australii czy Japonii. Muzeum, mieszczące się przy ul. Kolejowej 3, powstało w 1995 r., a za jego „bazę” posłużyła kolekcja Henryka Tomaszewskiego – znanego tancerza i mima, który w 1967 r. przekazał miastu swoje zbiory.

Skocznia narciarska Orlinek

Historia karpackich skoczni narciarskich jest niezwykle długa i pełna zawirowań. Pierwszą drewnianą skocznię, nazwaną Orlinek, zbudowano tam w 1912. Po II wojnie obiekt rozebrano i zastąpiono kolejną drewnianą konstrukcją. Ta również nie przetrwała próby czasu – w latach 70. drewno zastąpiono stalą, a wybudowaną wówczas skocznię możemy podziwiać po dziś dzień, choć W 2000 r. Orlinek zmodernizowano i powiększono w związku z organizowanymi w Karpaczu Mistrzostwami Świata Juniorów. Punkt konstrukcyjny wynosi 85 metrów, a rekord skoczni (94,5 m) należy do Adama Małysza.

Mała Japonia – Ogród Japoński Siruwia

Atrakcje turystyczne w Karpaczu potrafią zaskoczyć. Nie każdy wie, że przyjeżdżając w Karkonosze, można przenieść się do Kraju Kwitnącej Wiśni. To możliwe za sprawą zlokalizowanego w Przysiece, czyli tuż obok Karpacza, ogrodu japońskiego Mała Japonia. To niesamowite miejsce skomponowano zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów oraz filozofią feng shui. Karkonoską przyrodę harmonijne wpleciono tu w formy znane w Japonii od setek lat. Na odwiedzających czekają m.in. ogromna kolekcja różaneczników

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK