Bitwa EPOK

DZIEŃ DZIECKA w Małej Japonii
3 czerwca 2021
Niezwykłe pamiątki ze Szklarskiej Poręby. Gdzie znajdziesz najfajniejsze drobiazgi?
7 czerwca 2021

Co by się stało gdyby drakkary Harolda Srogiego dobiły do wybrzeży feudalnej Japonii i napotkały japońskich wojowników? Dowiemy się tego podczas niesamowitej, weekendowej atrakcji w Małej Japonii, czyli Bitwy Epok.
Zastanawialiście się kiedyś – kto wygrałby taki pojedynek? Krwawy wiking, czy zabójczy samuraj? Wojownik spod wschodzącego słońca, czy słońca przyobleczonego w lodową koronę?
Odpowiedź na te intrygujące pytania znajdziecie Państwo podczas wyjątkowych pokazów, które odbędą się tylko i wyłącznie w weekend 5 i 6 czerwca. Podczas każdej rundy obchodu przez nasz Ogród zobaczą Państwo najpierw walkę między wikingami, później między samurajami. Zwycięzcy pojedynków zmierzą się ze sobą w krwawej walce, której rozstrzygnięcie oznajmi sędzia walk rycerskich!
To nie będą inscenizowane scenki! To dwaj prawdziwi wojownicy, którzy skrzyżują wikiński miecz Ulfberht z japońską kataną. Nie wiemy kto wygra, gdyż każdy pojedynek będzie wyjątkowy i nieprzewidywalny.
Podczas finałowego pojedynku potężne projektory ognia stworzą ponad 10 metrowe strumienie ognia, aby nadać temu wydarzeniu iście epicką oprawę.
Dodatkowo obejrzeć będą mogli Państwo obóz samurajów i wikingów oraz zobaczyć wyjątkowe przedmioty, które na ten czas uzupełnią zbiory naszego Muzeum.
Kulminacyjnym punktem programu dziennego BITWY EPOK będą, odgrywane dwa razy dziennie, inscenizowane scenki z podkładem dźwiękowym.  W scenkach historycznych przedstawiona zostanie historia Harolda Srogiego, który przez przypadek dobił do brzegu wyspy Kuszimy i napotkał samurajski patrol.
Całość eventu będzie prowadzona przez profesjonalnego konferansjera, który wygłosi również ciekawe prelekcje  na temat historii Japonii.

Serdecznie zapraszamy!

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM BITWY EPOK

I. Pokazy 5 i 6 czerwca odbywać się będą co godzinę w terminach: 11:40;12:40;13:40;14:40;15:40;16:40; 17:40; 18:40. Na miejsce pokazu grupę zaprowadzi nasz przewodnik (po zwiedzeniu Ogrodu Siruwia).

W każdym pokazie zaprezentowany zostanie:

– pojedynek na zasadach rycerskich wiking kontra wiking;

– pojedynek samuraj kontra samuraj;

– walka samuraja z wikingiem – walka finałowa z pokazem maszyn ogniowych w tle;

– pokaz cięcia mat za pomocą miecza japońskiego;

– pogadanka na temat japońskiej broni – pokaz japońskiej i wikińskiej broni;

II.  Dwa razy dziennie dodatkowa atrakcja – kulminacja BITWY EPOK, czyli scenka historyczna z podkładem dźwiękowym odbędzie się o godz. 14:00 i 16:00 (w sobotę 5 czerwca i w niedzielę 6 czerwca)

Jest to historia Haralda Srogiego, który przez przypadek dobił do brzegu wyspy Kuszimy i napotkał samurajski patrol…. . Walka grupy samurajów z grupą wikingów z niesamowitym, klimatycznym scenariuszem i pokazem maszyn ogniowych.

CENY BILETÓW OBOWIAZUJĄCE  5 i 6 CZERWCA

UWAGA! 5 i 6 czerwca obowiązują SPECJALNE ceny biletów wstępu, które obejmują również całe wydarzenie BITWA EPOK: 45 zł bilet normalny i 39 zł bilet ulgowy/senior.

 5 i 6 czerwca nie ma możliwości wstępu i zwiedzania Małej Japonii po cenach ustalonych na naszej stronie internetowej.  Za utrudnienia przepraszamy.