FESTIWAL MUZYKI JAPOŃSKIEJ – BĘBNY TAIKO

Jelenia Góra to więcej niż idealny punkt wypadowy w Karkonosze. Zobacz, ile atrakcji czeka na miejscu!
21 czerwca 2021
LEGENDY JAPONII – widowisko multimedialne
29 czerwca 2021

Tylko 3 i 4 lipca w Małej Japonii – jedyny i niepowtarzalny w tym sezonie FESTIWAL MUZYKI JAPOŃSKIEJ – BĘBNY TAIKO!

Tradycyjne bębny taiko używane są w Japonii od VI wieku. W przeszłości dźwięk bębnów taiko służył do wydawania komend i koordynacji działań wojennych. Bębny wykorzystywane były również w muzyce dworskiej oraz w świątyniach buddyjskich. Obecnie bębny taiko są niezwykle popularne jako zespołowe występy bębniarzy kumi-daiko. Styl ten powstał stosunkowo niedawno w latach 50. XX wieku i stał się wielkim światowym hitem. Dynamiczny i porywając występ zespołu bębniarzy to niezapomniane przeżycie i okazja na spotkanie ze współczesną odmianą tradycyjnej muzyki i sztuki japońskiej. Grupę „Gejsza-art’s Drummers” tworzą perkusiści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie, muzycy znani na arenie krajowej i zagranicznej. Koncerty odbędą się tylko 3 i 4 lipca. Występy zespołu bębniarzy zaplanowane są co godzina od 12:00 do 18:00.

Serdecznie zapraszamy!

Filmy do pobrania:
TAIKO Wersja dłuższa:
https://drive.google.com/file/d/1IdY5xSKiCi-QEre4and-es9M_nqP0QRK/view?usp=sharing

TAIKO Wersja krótsza:
https://drive.google.com/file/d/1b73YkgZ9yCndGegZeg3D3IceRZthFrKa/view?usp=sharing

W czasie FESTIWALU MUZYKI JAPOŃSKIEJ obowiązują specjalne ceny biletów:  55 zł bilet normalny i 45 zł bilet ulgowy/senior.

Festiwalowe ceny biletów wstępu obejmują wszystkie atrakcje Małej Japonii oraz Festiwal Muzyki Japońskiej. Bilety do nabycia bezpośrednio w kasie Małej Japonii oraz online: https://bilety.malajaponia.pl/

UWAGA:  W czasie festiwalu nie ma możliwości wstępu i zwiedzania Małej Japonii po cenach ustalonych na naszej stronie internetowej.  Za utrudnienia przepraszamy.