Atrakcje turystyczne Karpacz i okolice

Park rozrywki Karpacz
3 marca 2021
Atrakcje turystyczne Szklarska Poręba i okolice
3 marca 2021

Atrakcje turystyczne w Karpaczu i okolicach. Wyjątkowe miejsca, które warto odwiedzić

Karpacz i okolice to bez wątpienia jedne z ciekawszych kierunków, wartych do obrania w Polsce. Wycieczka w Karkonosze za każdym razem może wyglądać inaczej – jeśli tylko wiemy, gdzie jechać oraz co zobaczyć. Wybraliśmy dla Ciebie kilka ciekawych atrakcji turystycznych Karpacza i okolicznych miejscowości. Sprawdź, jakie szlaki warto przejść i dokąd zajrzeć, aby pobyt u stóp Śnieżki był niezapomniany.

1. Centrum Karpacza – Spacer Deptakiem

Odwiedziny w Karpaczu warto rozpocząć od wizyty w ścisłym centrum, na tak zwanym deptaku, biegnącym wzdłuż ul. Konstytucji 3 Maja. Ta malownicza część miasta stanowi serce Karpacza, siedzibę wielu sklepów z pamiątkami i restauracji, serwujących lokalne potrawy. Spacer deptakiem pozwoli poczuć klimat miejsca, nazywanego Karkonoskimi Krupówkami. Choć do Krupówek z Zakopanego wciąż mu daleko, karpacki deptak przyciąga turystów i jest atrakcją, której warto poświęcić uwagę. Przemierzając ulicę Konstytucji 3 Maja można zobaczyć kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i najpiękniejsze wille w okolicy. Stąd niedaleko też do urokliwego Parku przy Zaporze na Łomnicy, w którym czeka kamienna rzeźba Ducha Gór.

Deptak, widok na kościół Nawiedzenia NMP. Karpacz, ul. Konstytucji 3 Maja Źródło: karpacz.net

2. Tory Saneczkowe Kolorowa – Zabawa i adrenalina

Wybierając ciekawe miejsca w mieście Karpacz nie mogliśmy pominąć atrakcji, przygotowanej przez Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa. Letni Tor Saneczkowy w Karpaczu to ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci. Długość zjazdu torem obejmuje 1060 m, przez co rynna saneczkowa jest jedną z najdłuższych w Polsce! Trasa obejmuje dwa tunele, a cały przejazd dostarcza mnóstwa wrażeń. Co istotne, dzieci poniżej 8 r.ż. mogą zjeżdżać torem wyłącznie z osobą dorosłą. Oprócz Letniego Toru Saneczkowego, Kolorowa przygotowała również całoroczną atrakcję – Alpine Coaster o długości 800 m. Podczas zjazdu saneczkami można rozwinąć prędkość do 35 km/h, a jednym wózkiem mogą zjeżdżać nawet dwie osoby dorosłe. Mając ochotę na dobrą zabawę w centrum Karpacza, przejażdżka zjeżdżalnią będzie świetnym wyborem.

podpis zdjęcia: Letni Tor Saneczkowy Kolorowa. Karpacz, ul. Parkowa 10 Źródło: karpacz.net

3. Kościół Wang – unikalna norweska Świątynia

Świątynia Wang to szczególne miejsce, które obowiązkowo trzeba zobaczyć w Karpaczu. Niektórzy wręcz twierdzą, że Kościół ten bije na głowę inne atrakcje turystyczne Karpacza. Górski Kościół Naszego Zbawiciela został wybudowany w Norwegii, a cała konstrukcja powstała bez użycia gwoździ. Wewnątrz Świątyni znajdują się efektowne rzeźby, nawiązujące do dawnej sztuki nordyckiej – to za ich sprawą Kościół Wang jest uważany za wyjątkową atrakcję turystyczną Karpacza. Zwiedzanie Świątyni jest płatne. Kościółek mieści się na wzgórzu i można się do niego dostać główną drogą z centrum miasta, wybierając godzinny spacer. Pod wzgórze podjeżdża też autobus (przystanek Wang, ok. 300 m od Kościoła). Dojazd samochodem wiąże się z koniecznością zaparkowania dalej, ok. 500 m od Świątyni – na płatnym Parkingu Wang przy ul. Karkonoskiej.

Kościół Wang. Karpacz, Na Śnieżkę 8

4. Dziki Wodospad – zapora na rzece Łomnicy

Choć w rzeczywistości nie jest dziki, uważa się go za magiczne miejsce w Karpaczu. Dziki Wodospad znajduje się na rzece Łomnica i jest zaporą, chroniącą miasto przed zalaniem. Ta atrakcja turystyczna Karpacza jest zlokalizowana w malowniczej okolicy. Będąc w Karkonoszach dobrze tutaj zajrzeć i zrobić kilka pamiątkowych zdjęć. Najlepszą porą na wizytę w tym miejscu jest poranek – później przy wodospadzie pojawiają się tłumy turystów i sfotografowanie się na jego tle może stanowić problem. Wracając z Dzikiego Wodospadu do Karpacza można natrafić na inne ciekawe miejsca, jak np. Anomalię Grawitacji przy ul. Strażackiej.

Dziki Wodospad w Karpaczu Źródło: karpacz.net

5. Mała Japonia – Ogród Japoński Siruwia

Niedaleko Karpacza, w urokliwej Przesiece mieści się Ogród Japoński Siruwia. Tam, w cudownych okolicznościach przyrody można odbyć spotkanie z karkonoską przyrodą, ujętą w nietuzinkowe formy, charakterystyczne dla Japonii. Spacer po Ogrodzie Siruwia to prawdziwa gratka dla miłośników filozofii Feng shui, sztuki Bonsai i wypoczynku w otoczeniu fantastycznej natury. Na zwiedzających czekają m.in. kolekcja zbroi japońskich oraz najwyższy na Dolnym Śląsku plac zabaw. Tego rodzaju atrakcje turystyczne mają to do siebie, że przyciągają dzieci i dorosłych. W Małej Japonii każdy znajdzie coś, co go zachwyci. Dla najmłodszych będzie to zabawa na wysokich zjeżdżalniach, a dla starszych wrażenia związane z podziwianiem krzewów, kwiatów, drzew i dziesiątek niespotykanych, orientalnych nasadzeń. Wskazówki, jak dojechać do Małej Japonii, są dostępne tutaj: dojazd z Karpacza i okolic.

Mała Japonia. Ogród Japoński Siruwia w Przesiece, 15 km od Karpacza

Jeśli chodzi o atrakcje Karpacz oferuje ich cały wachlarz. Turyści nie mogą narzekać na brak wrażeń i miejsc do chodzenia. Kurort pod Śnieżką obfituje w ciekawe miejsca do zwiedzania. Młynek Miłości, Muzeum Zabawek, Park Bajek, Wodospad Jodłówki, Punkt Widokowy na Skale Słonecznik – oto wybrane atrakcje turystyczne w Karpaczu. Nie należy zapominać, że również okolice mają sporo do zaproponowania. Park Miniatur w Kowarach, Huta Szkła Julia, Kopalnia Podgórze, Kaplica Świętej Anny to miejsca, do których bez problemu można dojechać z Karpacza, odbywając w ten sposób niezwykłą wycieczkę po Karkonoszach.

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK