Pokaz sztuki miecza / Soke Masanori Ogawa oraz Anna Ogawa – 1.10.2023 godz 12:00

Pokaz malarstwa japońskiego Suibokuga Matsumura Ryuka – 1.10.2023 godz 12:00
29 września 2023

Uczestnicy spotkania, będą mieli niezwykłą okazję do uczestniczenia zarówno w procesie powstawania obrazu, jak i obserwowania dynamicznego pokazu sztuki bojowej.
Soke Masanori Ogawa japoński mistrz IAI. Założyciel szkoły Arakimunisai Jikiden Ogawaryu Hyoho w Polsce. Urodził się i wychował w tradycyjnej rodzinie Kansho-ryu Iai Hyoho mieszczącej się w mieście Himeiji. Styl, ktory naucza wywodzi się ze starej tradycyjnej szkoły Araki Munisai. Soke Masanori Ogawa, naukę rozpoczął bardzo wcześnie, bo mając zaledwie rok, a więc zaraz jak tylko zaczął chodzić. W wieku 14 lat, nauczał w dojo szkoły Kanshoryu. Profesjonalista i spadkobierca dorobku kultury swojego kraju chce dzielić się wiedzą z każdym, kto pragnie się uczyć i poznawać wielowiekową szkołę walki bronią używaną przez samurajów połączoną z wiedzą o etykiecie i tradycji japońskiej.
Soke Masanori Ogawa jest również Shigindo  Shihan, uczy nie tylko władania mieczem , Naginata czy yari, ale również uczy recytacji  starych wierszy Shigin i Waka .
Kilkakrotnie  wygrywał  narodowe konkursy . Uczył się pod okiem swojego dziadka – Głowy Szkoły Rojouryu oraz Matki ( obecnego Soke).
W rodzinnym dojo przekazywano również tradycje kenbu- sztuki stworzonej przez wyższa  klasę samurajską .

Anna Ogawa – Po ponad 30 latach pobytu  w Japonii , u boku męża Soke Masanori Ogawa przekazuje w Polsce tradycje rodzimej szkoły męża – Arakimunisairyu iai. Posiada stopnie mistrzowskie w japońskich sztukach walki mieczem : iai oraz kendo. Zajmuje się tłumaczeniem wierszy japońskich i chińskich oraz choreografią sceniczną Kenbu- stworzoną przez wyższą klasę samurajską, a  wykonywaną z mieczem, naginatą, włócznią , łukiem ,wachlarzem czy bangasa- japońską parasolką

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK