Zapraszamy na Dolny Śląsk! Znajdziesz tu mnóstwo atrakcji na każdą porę roku!

Jedni potrzebują odciąć się od codziennego zgiełku. Innym zależy przede wszystkim na zrelaksowaniu się i zregenerowaniu sił. Są też tacy turyści, którzy zaglądają pod każdy kamień w poszukiwaniu ciekawostek albo fotogenicznych widoków. Motywacje do wyjazdu z domu na pewien czas są niezwykle różnorodne. Atrakcje Dolnego Śląska pozwolą zaspokoić wszystkie, nawet najbardziej wygórowane lub nietypowe oczekiwania. Co pokazujemy na poniższych przykładach.

Lubisz sporty zimowe? Przyjedź do Zieleńca!

Traktowanie Zakopanego jako zimowej, turystycznej stolicy Polski wydaje się oczywistością. Jednak inne, górskie kurorty nie ustają w walce o uwagę miłośników białego szaleństwa. Mały Zieleniec, położony niedaleko kilku uzdrowisk na Ziemi Kłodzkiej, z pewnością zajmuje czołową pozycję w tym wyścigu. Zawdzięcza to zarówno nowoczesnej infrastrukturze, jak też unikalnemu mikroklimatowi. Gruba pokrywa naturalnego śniegu w kwietniu to tutaj w zasadzie norma. W Zieleńcu zdarza się nawet możliwość poszusowania na majówkę! Wprawdzie nie sposób przewidzieć pogody i warunków na kilka miesięcy wprzód, to warto o tym pamiętać. A kiedy śnieg nieodwołalnie stopnieje, można spróbować swoich sił w Disc Golf Parku. Połączeniu frisbee z golfem.

Uniwersalne piękno i oaza spokoju Małej Japonii

Nasz ogród w każdych okolicznościach prezentuje się niesamowicie. Dbamy o to, aby spacer po parkowych alejkach był czystą, niczym niezmąconą przyjemnością. Czas pobytu jest nielimitowany, a dla Gości przygotowaliśmy mnóstwo udogodnień – tylko od Ciebie zależy, czy będziesz poznawać bogactwo krzewów, kwiatów i drzewek podczas zwiedzania z przewodnikiem, przysiądziesz na tarasie z filiżanką herbaty albo spróbujesz medytacji przy cicho szemrzącym wodospadzie. Mała Japonia zawsze ma w zanadrzu kilka atrakcji, dzięki którym podróż po Dolnym Śląsku przyniesie Ci mnóstwo wspaniałych wspomnień. I nie zapomnij sprawić sobie jakiejś prawdziwej pamiątki, której nie kupisz nigdzie indziej! A w razie czego w sklepie online znajdziesz dokładnie ten sam asortyment produktów sprowadzonych prosto z Japonii!

Historia przemysłu może być ciekawsza, niż Ci się wydaje

Na Dolnym Śląsku mamy zagłębie miedziowe, ogromne złoża granitu i wiele innych zakładów. Wiele z nich, żeby wymienić tylko kopalnie węgla, przestało już działać. Dziś pełnią inne, wciąż użyteczne – acz w nieco inny sposób – funkcje. Wałbrzyska Kopalnia Julia przemieniła się w centrum nauki i sztuki z prawdziwego zdarzenia, a podziemna trasa zwiedzania została przygotowana w niezwykle nowoczesny i pomysłowy sposób. Muzeum Górnictwa znajduje się także w Nowej Rudzie. Z kolei w Kowarach funkcjonowały niegdyś kopalnie uranu, dziś otwarte dla turystów. Te i podobne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku pozwalają lepiej zrozumieć wiele zdarzeń i procesów społecznych, jakie ukształtowały dzisiejszą sytuację w regionie.

Który z dolnośląskich zamków skrywa najwięcej tajemnic?

Co do tego historycy i miłośnicy lokalnych podań na pewno nigdy nie osiągnął konsensusu. Odwiedzić je wszystkie w trakcie jednego wyjazdu będzie ciężko, ale zawsze można zrobić wstępne plany na kolejną podróż po Dolnym Śląsku! Zamek Książ jako niedoszła kwatera Hitlera, z podziemiami o nieznanym przeznaczeniu? Bolków z turniejami rycerskimi i fascynującymi opowieściami na temat zamierzchłych, średniowiecznych czasów? A może zamek w Międzylesiu, rzekomo nawiedzany przez straszną Białą Damę? To tylko 3 spośród wielu zabytkowych obiektów, jakie można zobaczyć w naszym województwie. Kto wie, co uda Ci się odkryć podczas wycieczki?!?

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK