Pixelmania 2k19

Już po raz piąty w naszym regionie odbyła się PixelMania. Po raz pierwszy jej uczestników gościł Lubomierz. Przez trzy kolejne dni od piątku do niedzieli na ulicach miasta  można było zobaczyć postacie żywcem wyjęte z filmów, bajek i książek.

Nie tylko mieszkańcy Lubomierza mogli podziwiać cosplayerów , ale Nasi goście również .

I trzeba przyznać że niejednokrotnie przecierali oczy ze zdziwienia
“Cosplay to nie tylko “przebieranie się”. To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie, na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc.

W tym roku w Lubomierzu pojawi ło się ponad 120 cosplayerów, z 31 krajów (5 kontynentów) – między innymi z Japonii, Australii, Meksyku czy USA.
Najprawdopodobniej to jedyne na Dolnym Śląsku tak mocno zróżnicowane międzynarodowo wydarzenie.

Cosplay (コ ス プ レ kosupure) to artystyczne hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami tworzą przebrania i wcielają się w postać fikcyjną. Termin ‘cosplay’ powstał w Japonii w 1984 roku, ale za początki tego zjawiska uważa się konwent 1st World Science Fiction Convention, który miał miejsce w Nowym Jorku w 1939 roku.
Cosplay często nazywany jest subkulturą, a samo cosplayowanie odnosić się może do każdej sytuacji, w której ważną rolę odgrywa jakiś strój i zmiana charakteru, a miejscem występu nie zawsze jest scena, np. gry fabularne (inaczej zwane RPG). Cosplayerzy inspiracje czerpią z wielu źródeł, przy czym najpopularniejszymi z nich są komiksy (w tym manga), anime, seriale telewizyjne, filmy aktorskie i animowane oraz gry wideo.
Cosplay jako hobby bardzo mocno rozwija się do dnia dzisiejszego. W latach 90 zyskał miano fenomenu w wielu częściach Azji, szczególnie w Japonii i po dziś dzień to właśnie z tą częścią świata jest najbardziej kojarzony.
Cosplayerów najczęściej można spotkać na zlotach fanów fantastyki oraz kultury Azjatyckiej, na których organizowane są specjalne konkursy, w ramach których wybiera się najlepszy kostium i występ sceniczny. Czasami organizowane są wydarzenia dedykowane właśnie cosplayerom, a konkursów o charakterze międzynarodowym wciąż przybywa. Istnieją również specjalne strony internetowe i aplikacje skierowane konkretnie do pasjonatów cosplayu.

 

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK