Pokaz malarstwa japońskiego Suibokuga Matsumura Ryuka – 1.10.2023 godz 12:00

Pokaz malarstwa japońskiego Suibokuga Matsumura Ryuka

Matsumura Ryuka tworzy od 46 lat i jest artystką malarstwa japońskiego Suibokuga (sztuki malowania tuszem). Urodzona w 1958 r. na Kyushu w prefekturze Kumamoto, ukończyła Uniwersytet Kyushu Zokei Tanki Daigaku, w 1982 r. otworzyła swoją pracownię, w której oprócz suibokuga tworzy również ilustracje i różne projekty.
Jest laureatką wielu nagród oraz uczestniczką kilkudziesięciu wystaw.„Orientalne spojrzenie na naturę” i „piękno asymetrii” to elementy wyrażane w tradycyjnym malarstwie japońskim, a w szczególności w technice Suibokuga. Dodatkowo, malowanie tuszem w pełni wykorzystuje „piękno pustej przestrzeni”. W przeciwieństwie do zachodnich obrazów, tradycyjne japońskie obrazy nie pokrywają całego obszaru.
Podczas swojego pobytu w Polsce zaprezentuje wystawę prac malarskich, poprowadzi warsztaty Suibokuga oraz „na żywo„ stworzy obraz podczas wspólnego pokazu sztuki miecza w wykonaniu Soke Masanori Ogawa i Anny Ogawa.
Pędzel, tusz, miecz i recytowana poezja, która odegrana zostanie na scenie w formie Kenbu to charakterystyczny i unikalny styl pokazów szkoły Soke Ogawa ( Arakimunisairyu ) Wszystkiemu towarzyszy muzyka instrumentu Biwa( lutni japońskiej).
Podczas swojego pobytu w Polsce zaprezentuje wystawę prac malarskich oraz stworzy obraz, czemu będzie towarzyszyć pokaz sztuki miecza w wykonaniu Soke Masanori Ogawa i Anny Ogawa łączący się ze sztuką pędzla.

*Ilość miejsc na warsztatach ograniczona – osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 509 843 069
Warsztaty godz. 13:20 – 15:20 ( 2 godziny)

VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
VOUCHER
BYŁO BLISKO!
INNYM RAZEM
Zakręć kołem i wygraj nagrodę!

Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!

Nasze zasady:

  • Jedna gra na jednego użytkownika
  • Regulamin akcji promocyjnej KLIK